Nekalé praktiky poskytovatelů nebankovních půjček

Tomáš Rohlena - 13.10.2023 11:10:35

Nekalé praktiky poskytovatelů nebankovních půjček Zdroj: Depositephotos.com
eToro
eToro
Platforma nabízí sdílení cizích investičních strategií, investujte jako nejlepší a bez práce!

Poskytovatelé nebankovních půjček se i v dnešní době dopouštějí nekalých praktik. Tyto nekalé praktiky mají společnostem pomoct se získáním nových klientů. Jakmile člověk podepíše smlouvu ohledně půjčky, za pár dnů až týdnů je nemile překvapen z podmínek, které podepsal. Na jaké nekalé praktiky je možné narazit i v letošním roce? Jejich množství je pořád neuvěřitelně vysoké.

Množství nekalých praktik je stále vysoké

Skryté poplatky a sankce jsou nejčastější nekalou praktikou vůbec. Pochopitelně se těchto praktik dopouštějí převážně nebankovní společnosti. Co to znamená? Vy, jakožto osoba, která má zájem o půjčku předem nevíte, jaké má nebankovní společnost sankce v případě nezaplacení měsíční splátky včas. Dále skrývá půjčka i další poplatky. Častým skrytým poplatek je poplatek za vyřízení půjčky. Ten se u nebankovních společností může pohybovat od 1 do 5 %. Dlužník se následně bude divit, že mu na bankovní účet místo 50 tisíc korun dorazí například částka ve výši 49 tisíc korun.

Další častou praktikou jsou klamavé reklamy a praktiky, jež vedou k uzavření nových klientů. Nebankovní společnost rozhodně nemůže v reklamách uvádět lživé informace, které povedou k uzavření nových klientů. Veškeré informace, které se nachází v reklamách nebankovní společnosti musí být pouze pravdivé. To platí i o samotných praktikách. Rozhodně nemají právo na to říkat, že patří k jedničce na trhu, jestliže tomu tak není. Podobně jsou na tom i věty typu: máme nejlepší nabídku na trhu, která se už v budoucnu určitě nebude opakovat, protože majitel společnosti má dobrý rok. Nekalých praktik a lživých reklam je mezi poskytovateli půjček daleko více.

Nebankovní společnosti bez licence

Nebankovní půjčku mohou poskytovat pouze společnosti s licencí od České národní banky. Licencované společnosti jsou veřejné a dají se tak snadno ověřit. I v dnešní době člověk může narazit na nebankovní společnosti, které půjčují své finance tzv. na černo. Jinými slovy k tomu nemají žádné oprávněni. Nebankovní společnost po vás nevyžaduje doložení příjmu nebo ji nezajímá vaše bonita? Nebankovní společnost by si měla ověřit vaši schopnost splácet své finanční závazky. V opačném případě se tak dopouští porušení zákonu.

Portu
Portu
Chcete investovat jednoduše? S Portu je investování snadné a bez práce!
Sdílet na sociálních sítích:  

Buďte první, zatím není komentář pro téma Nekalé praktiky poskytovatelů nebankovních půjček

Přidat komentář

Podobné články jako je tento:  

Čína provedla největší snížení hypotečních sazeb v historii
Čína provedla největší snížení hypotečních sazeb v historii

(Aktualizace: 20.02.2024) Čína provedla největší snížení hypotečních sazeb v historii, aby podpořila...

Bankovní účet bez poplatků a s bonusem 3000,- Kč po založení u Raiffeisen Bank
Bankovní účet bez poplatků a s bonusem 3000,- Kč po založení u Raiffeisen Bank

(Aktualizace: 20.03.2024) V současné době Raiffeisenbank nabízí výhodnou akci na svůj účet Chytrý. Z...